Skip to main content
Voice Recognition
X

Learn with Passion

Act with Courage

Change the World

#WB Pride

Language
                      

SBC League Allstars 2001-2002

Western Brown High School
Building Photohs.jpg 474 West Main Street
Mt Orab, OH 45154

SBC League Allstars 2001-2002

Western Brown S.B.C. All-Stars
2001-2002

SportNameAward
FootballTim Bechmann1st Team Offense
FootballRusty MidlamEast-West All-Star Game,
2nd Team Offense,
1st Team Defense
FootballPaul Simpson2nd Team Offense,
2nd Team Defense
FootballRob Beaumont2nd Team Offense
FootballRyan Noble2nd Team Defense
FootballGary York2nd Team Defense
Girls SoccerAmber Silvis1st Team,
SBC Player of the Year,
All-City Metro Team
Girls SoccerAshley Silvis1st Team
Girls SoccerAshley Wesley1st Team
Girls SoccerSarah Gosche2nd Team
Girls SoccerJennifer Lahey2nd Team
Boys SoccerJosh Creech1st Team
Boys SoccerJosh Wilhelm2nd Team
VolleyballBrittanie Bering1st Team,
SBC Player of the Year,
SW District Honorable Mention
VolleyballKellie Ranford1st Team
VolleyballAmy Keller1st Team
VolleyballLisa Barber2nd Team
VolleyballAshley Boyd2nd Team
Girls BasketballAshley Wesley1st Team,
Cincinnati Enquirer Hon. Mention,
Coke Classic All Tourney Team,
District 16 2nd Team,
SW District Honorable Mention
Boys Cross CountryCory Jones1st Team
Boys Cross CountryAdam Hiler2nd Team
Boys Cross CountryBrandon Hurley2nd Team
Boys Cross CountryAdam Vogel2nd Team
Girls Cross CountryAshley Boyd2nd Team
Girls Cross CountryJamie Burns1st Team
Girls Cross CountryJeralee Hartman1st Team
Boys GolfJustin Crank2nd Team
Girls BasketballAmber Silvis1st Team,
Coke Classic All Tourney Team
Girls BasketballMegan Spencer2nd Team
Boys BasketballRusty Midlam1st Team,
Cincinnati Enquirer Hon. Mention,
Coke Classic All Tourney Team,
District 16 East West All Stars,
SW District Honorable Mention
Boys BasketballRyan Melvin2nd Team,
Coke Classic All Tourney Team
WrestlingChris Schneider2nd Team
WrestlingPaul Simpson2nd Team,
District Qualifier
WrestlingKyle PatrickDistrict Qualifier
WrestlingJason PorterDistrict Qualifier
Academic TeamJosh Allton1st Team
Acedemic TeamRyan Barthel2nd Team
SoftballLisa Barber1st Team
SoftballAngeline Galbraith1st Team,
Cin. Enquirer Hon. Mention
SoftballAshley Wesley1st Team
SoftballAshley Boyd2nd Team
SoftballAmy Keller2nd Team
SoftballLeigh Smith2nd Team
SoftballJamie WallaceCin. Enquirer Hon. Mention
BaseballBobby Oberschlake1st Team
BaseballJustin Moore2nd Team
Boys TennisJosh Creech2nd Team
Boys TrackDerrick Amiott1st Team
Boys TrackChris Butler1st Team
Boys TrackEddie Hall1st Team
Boys TrackCory Jones1st Team
Boys TrackRusty Midlam1st Team
Boys TrackKevin Neal1st Team
Boys TrackBrandon Hurley2nd Team
Boys TrackRicky Massman2nd Team
Boys TrackJosh Wilhelm2nd Team
Girls TrackJeralee Hartman1st Team,
Runner of the Year
Girls TrackJenny Barthel1st Team
Girls TrackSarah Gosche1st Team
Girls TrackTrista Hall1st Team
Girls TrackJessica Jones1st Team
Girls TrackKellie Ranford1st Team
Girls TrackAmber Silvis1st Team
Girls TrackAshley Silvis1st Team
Girls TrackHolly Marcum2nd Team
Girls TrackSam Moler2nd Team
Girls TrackJamie Burns2nd Team
© 2022. Western Brown Local Schools. All Rights Reserved.