Skip to main content
Voice Recognition
X

Learn with Passion

Act with Courage

Change the World

#WB Pride

Language
                      

SBC League Allstars 2002-2003

Western Brown High School
Building Photohs.jpg 474 West Main Street
Mt Orab, OH 45154

SBC League Allstars 2002-2003

Western Brown S.B.C. All-Stars
2002-2003

SportNameAward
FootballRob BeaumontCincinnati Enquirer Honorable Mention,
1st Team Offense
FootballTim BechmannCincinnati Enquirer Honorable Mention,
1st Team Offense,
2nd Team Defense
FootballE.J. Fisher1st Team Defense
FootballJason Porter1st Team Defense
FootballJustin Moore1st Team Defense
FootballRyan Noble1st Team Defense
FootballRyan Melvin1st Team Punter
FootballLewis Wilhelm1st Team Placekicker
FootballAdam Napier2nd Team Offense
FootballJames O' Hara2nd Team Offense
FootballBrett Barber2nd Team Defense
Girls SoccerAmber Silvis1st Team,
OHSSA Career Goals State Record-182,
Cincinnati Enquirer All City Metro Team,
SBC Player of the Year
Girls SoccerAshley Silvis1st Team
Girls SoccerSarah Gosche1st Team
Girls SoccerJessie Caraway2nd Team
Girls SoccerAnna Jones2nd Team
Girls SoccerAmber Kelley2nd Team
Girls SoccerKristen Thacker2nd Team
Boys SoccerJosh Creech1st Team
Boys SoccerRonnie Sydnor2nd Team
Boys SoccerBobby Kuntz2nd Team
Boys SoccerBen Miller2nd Team
Girls TennisJennifer Patrick1st Team
Girls TennisMegan Spencer2nd Team
VolleyballHeather CooperCoach of the Year
VolleyballLeigh Smith1st Team,
Cincinnati Enquirer Honorable Mention,
SW District-2nd Team
VolleyballJeralee Hartman2nd Team
VolleyballKali Kirschner2nd Team
VolleyballJennifer Patrick2nd Team
Boys Cross CountryJim NeuCoach of the Year
Boys Cross CountryBrandon Hurley1st Team
Boys Cross CountryAdam Vogel1st Team
Boys Cross CountryAdam Hiler2nd Team
Boys Cross CountryMatt Nordheim2nd Team
Girls Cross CountryJamie Burns1st Team
Girls Cross CountryJeralee Hartman1st Team
Girls BasketballAmber Silvis1st Team,
District 16 All-Star Team,
SW District Honorable Mention
Girls BasketballMegan Spencer2nd Team
Girls BasketballAshley Silvis2nd Team
Boys BasketballAaron Davis1st Team,
SW District Honorable Mention,
District 16-2nd Team,
Boys BasketballCody Brooks2nd Team
Boys BasketballRyan Melvin2nd Team
WrestlingBrandon NaylorDistrict Qualifier
WrestlingChris Schneider2nd Team,
District Qualifier
WrestlingRyan NobleDisrict Qualifier,
Sectional Champ
WrestlingDerek Shutz2nd Team,
Disrict Qualifier,
Sectional Runner-Up
WrestlingKyle HollingswothDistrict Qualifier
WrestlingKeith Griffey2nd Team
WrestlingTravis McRobertsDisrict Qualifier,
Sectional Runner-Up
WrestlingRickey CampbellDistrict Qualifier
WrestlingKyle PatrickDisrict Qualifier
WrestlingJason PorterDisrict Qualifier
SoftballBlaine WallaceSBC Coach of the Year
SoftballJamie Wallace1st Team,
Cincinnati Enquirer Hon. Mention
SoftballAngeline Galbraith1st Team,
Cincinnati Enquirer Hon. Mention
SoftballKali Kirschner1st Team
SoftballLeigh Smith1st Team
SoftballJessica Caraway2nd Team
SoftballMegan Spencer2nd Team
BaseballBobby Oberschlake1st Team,
Cincinnati Enquirer Hon. Mention
BaseballDerek Phipps1st Team,
Cincinnati Enquirer Hon. Mention
BaseballJustin Moore1st Team
BaseballBrian Randall1st Team
BaseballBrett Barber2nd Team
BaseballShawn Howser2nd Team
BaseballJeremy Nay2nd Team
BaseballShawn Shelton2nd Team
BaseballCharlie TackettCoach of the Year
Boys TennisJosh Creech1st Team
Boys TennisNoah Jablonski2nd Team
Boys TrackKevin Neal1st Team,
D-1 Regional Qualifier
Boys TrackDerrick Amiott1st Team
Boys TrackBrandon Hurley1st Team
Boys TrackRick Massman1st Team
Boys TrackJames O'Hara1st Team
Boys TrackRichie Spitznagel1st Team
Girls TrackJeralee Hartman1st Team,
SBC Runner of the Year
Girls TrackJenny Barthel1st Team
Girls TrackTrista Hall1st Team
Girls TrackKara Barthel2nd Team
Girls TrackHolly Marcum2nd Team
GolfJustin Crank2nd Team
Academic TeamRyan Barthel1st Team
Academic TeamDavid McNeely2nd Team
© 2022. Western Brown Local Schools. All Rights Reserved.